Svatba Život

Dekorace a vše krásné – svatební přípravy

 

Od začátku plánování jsem si byla vědoma toho, že svatba není levný špás. Proto jsem si chtěla udělat, co nejvíce věcí sama. Na druhou stranu jsem ale potřebovala někoho, kdo zrealizuje mé představy na místě. Potřebovala jsem tedy sbírat inspiraci a tvořit doma a zároveň najít někoho spolehlivého, kdo má vkus a můžu se na něj spolehnout. Společně s dekoracemi jsem řešila i květiny. Našla jsem tak slečnu, která spojovala vše, co jsem hledala. Krásné a vkusné dekorace včetně květin a ještě za přijatelné ceny. Osud tomuto spojení ale nechtěl, a tak se nám spolupráce nakonec nepodařila z časovým důvodů vyjednat. Napadaly mě pak i věci typu, že někdo z mých kamarádek nadekoruje prostory a květiny vezmeme zvlášť, ale i toto se nakonec ukázalo ze spousty důvodů jako nesmysl. Nakonec jsem se obrátila na svoji známou, která má svatební agenturu Terez Agency. Terezka spolupracuje s Alra Floradesign a právě odtud pocházela veškerá květinová dekorace a květiny. Dekorace jako takové jsme nakombinovaly těmi zapůjčenými a mými vlastními úlovky a nakonec holky společně v den D realizovaly mé představy na místě.

 

 

Květiny

 

O květinách jsem měla jasnou představu a také jsme měla plný telefon kytic z Pinterestu. Celou svatbu jsme ladili do barev pudrové (baby) růžové a tmavé (sametové) modré (sem tam doplněné mou milovanou mentolovou). Květiny měly tedy ladit do těchto tónu s příměsí tmavé růžové a bíle. Některé nevěsty dělají i dokonce zkoušku svatební kytice, v tomto jsem ale svěřila naprostou důvěru do rukou paní Alice a udělala jsem dobře. Naposílala jsem všechny stažené fotografie, našla u ní portfoliu styl kytice, které bych se chtěla přiblížit a výsledek byl perfektní – pivoňková růže nebo jak se tak květina jmenuje:D je zkrátka dokonalá! Nezklamal ani hřebínek do vlasů, dekorace na auto, květiny pro maminky, ženicha nebo korsáže pro hosty. To stejné platí o květinách na hostině, které byly nádherné a já byla opravdu nadšená!

 

 

Dekorace stolů

 

Naše svatba byla jedna z těch větších a tak dekorace na stoly pro 150 lidí a ještě do tří místností musely být omezené. Ač se mi líbí plné stoly květin, nebylo by účelné a hlavně by to bylo neuvěřitelně nákladné. Zvolila jsem zlatou střední cestu a na stoly nechala umístit soubory malinkých barevných váziček s květinami. Prostřeno bylo do bílá a na židlích byly sametové stuhy v barvách naší svatby. Na stole měl navíc každý svatební menu, jmenovku a pytlíček s malým dárečkem – v podobě srdíčkové (překrásné) sušenky od Tytyny, odznáčku s obrázkem z našeho svatebního oznámení a kartičku s poděkováním.

 

 

Dekorace sweet baru

 

Sweet bar byl sám o sobě jedna velká dekorace. A naopak mashmallow a barevná „ufa“, které měly být dekorací se staly součástí sladkého menu. Kartičky s popisem dobrot jsem si nechala vyrobit u Zuzky Zuza Design a popisovala si je sama – musím uznat, že hezčí by to bylo natisknuté, ale já tenkrát nevěděla, co vše dobrého vlastně bude. Stejné kartičky sloužily jako jmenovky na stolech a ani tady jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo všechno dorazí. Se Zuzčinou prací jsem byla moc spokojená a design jsme dolaďovaly, dokud nebyl přesně podle mých představ:).

Stejně jako stoly, sweet bar zdobily vázičky, lahvičky a podobné dekorační předměty. Taky jsem koupila zápichy do cupcaků a zápich do dortu s nápisem Pan a Paní.

 

O složení sweet baru se můžete dočíst zde.

Světelné dekorace

 

Od začátku jsem věděla, že chci na svatbě spoustu světýlek. Výhodou bylo, že Noem Arch, kde se oslava odehrávala má dostatek svých vlastních světel, které nám zapůjčila. Navíc má takto standardně osvětlenou i venkovní terasu. Bohužel jsem ale nevěděla, že má hotel venkovní prostory také osvětlené a objednala jsem si zapůjčení světelných řetězů, které nakonec ležely nepoužité v tašce. Což mě poté docela dost mrzelo. Zbytečné zařizování a vyhozené peníze – takže rada, pořádně si zjistěte všechny okolnosti prostorů.

 

 

Truhla na svatební dary

 

Vlastně to nebyla truhla, ale takový vintage kufřík. Nicméně to bylo docela zbytečné, jelikož nám stejně každý gratuloval a předával dar osobně. A jelikož jsme si řekli o dary v podobě příspěvku do společného života, ani jsme nechtěli obálky jen tak nechávat na stole v kufříku a maminky je nám chodily schovávat do pokoje.

 

 

Fotokoutek a svatební kniha

 

Do fotokoutku jsme měli nakoupeno spoustu rekvizit, ale nepovedla se nám jedna věc. Vybrat správné místo na jeho umístění. Byl totiž na galerii, kam se jelo výtahem a většina hostů se sem tak ani nedostala. Další „fail“ byla naše svatební kniha. Rozhodla jsem se pro vlatsní tvorbu v podobě scrapbookingu. Do knihy se měly lepit fotky vyfocené instaxem spolu s nějakým přáním do společného života. Na to kolik jsme měli hostů, tak máme v albu opravdu málo fotek. Možná je to tím, že byla kniha umístěna právě vedle fotokoutku, kam se moc lidí nedostalo. Desky na knihu spolu s různými dekoracemi na tvorbu desek jsem koupila na nemravka.cz. Pak jsem nakoupila různé fixy a razítka pro tvorbu přání od hostů.

 

 

Paleta s fotkami

 

Na Pinterestu jsem si vyhlídla nejednu úžasnou dekoraci, ale většina se mi nepodařila zrealizovat. Co se mi ale nakonec povedlo, byla paleta s našimi fotkami. Nebylo to nic složitého, ale stálo to více času než jsem předpokládala. Nejdříve jsem vybrala společné fotky na vyvolání. Pak Majk sháněl vhodnou paletu, brousil ji a lakoval. A nakonec samotné aranžmá fotek a světýlek. Stálo to ale za to. A byla to asi nejlepší dekorace z celé naší svatby.

 

 

Balónky

 

Nakoupila jsem x různých balónků i včetně heliové bomby, která se myslím ani nakonec nepoužila. Ne, že by se na to holky během chystání vykašlaly, ale některé balónky by po nafouknutí heliem hned praskly nebo se vyfoukly. Pokud tedy plánujete balónkovou dekoraci, dobře si dopředu zjistěte, co vlastně kupujete a jak to funguje. Ať zbytečně neinvestujete do něčeho, co nevyužijete.

 

Promítání fotek z dětství

 

Tohle doporučuji úplně všem! Sice to není tak úplně dekorace, ale stěnu to na nějakou dobu zdobit bude:). A nezapomeňte přidat staré fotky s kamarády, kteří na svatbu dorazí! Pobavíte je, ale i dojmete:). A hlavně si dáte dohromady fotky z dětství, puberty a možná poprvé pořádně nastudujete, jak ten váš vyvolený vlastně kdysi vypadal.

 

Svatební oznámení

 

Svatební oznámení jsem chtěla namalovat od své maminky. Má ale práce nad hlavu a tak nebylo vůbec jasné, zda to vyjde. K mé velké radosti mám dnes doma obraz ze kterého vzešlo naše svatební oznámení. Originál nám zdobil i prostory, kde probíhala svatební hostina. Taky jsem si nechala udělat naše vlastní svatební razítko od Malebnosti.

 

 

A to je asi tak vše z naší svatby:). Ještě dodám, že dekorace jsem nakupovala v Nanu Nana. A svícínky na venkovní stoly jsem vyráběla z nových malých zavařovacích sklenic a jutového provázku:). Jo a taky jsem měla tu nejlepší svědkyni, která naplánovala spoustu her a taky tu nejlepší těhotenskou rozlučku se svobodou:). Takže, ještě jednou děkuju, Veru!!:)

Kdyby vás napadly nějaké dotazy, napište mi je tady do komentářů. Přece jen je toho spousta a tak jsem určitě na něco, co by vás mohlo zajímat, zapomněla:).

S láskou,

M.

 

 

Related Posts

7 Komentáře

 • Odpovědět
  Veronika
  21. 3. 2018 at 10:04

  :* :*

 • Odpovědět
  Dotaz
  21. 3. 2018 at 17:31

  Kolik jste za ty kraviny utratila?

  • Odpovědět
   Martina
   21. 3. 2018 at 22:19

   Méně než myslíte;)

 • Odpovědět
  Sylvie
  24. 3. 2018 at 7:43

  Marti, tak tenhle clanek jsem zhltla na jeden zatah 🙂 Objevila jsem tvuj blog nedavno a moc me bavi.. svatbu planujeme pristi rok, takze se mi tyhle tipy fakt hodi!
  Neuvazujes o clanku se svatebni zabavou? Myslim tim ty hry.. to by se nam taky hodilo 🙂

  • Odpovědět
   Martina
   26. 3. 2018 at 11:30

   Děkuju moc, mám radost!:)) Uvažuju, že bych k tomuto „seriálu“ ještě něco přidala, tak uvidíme:))

 • Odpovědět
  Eliška
  25. 3. 2018 at 22:33

  Krásné detaily! A svatební kytice top 😊

  • Odpovědět
   Martina
   27. 3. 2018 at 14:50

   Elii,, moc Ti děkuju!!!:)

  Zanechat odpověď